do góry

O Winnicy

Winnica Jasiel jest jedną z pierwszych winnic założonych w województwie podkarpackim i zarazem jedyną w regionie winnicą tarasową. Utworzona w 2001 roku przez Elwirę i Wiktora Szpaków, zyskała już znaczące uznanie i zajmuje ważne miejsce na winiarskiej mapie Polski. Początkowy areał obejmował 20. arową przydomową winniczkę – dzisiaj to niemal 2,5 hektarowy obszar, nadal sukcesywnie powiększany, który zachwyca każdego odwiedzającego. Winnica posiada wyjątkowe walory estetyczne, to miejsce stworzone z pasji, w którym ciężka praca przenika się z przestrzenią relaksu.

W winnicy prowadzone są usługi z zakresu enoturystyki. Organizowane są degustacje komentowane własnych win, istnieje możliwość zwiedzenia winnicy oraz noclegu.
 


Od 2013 roku winnica prowadzi sprzedaż jakościowych win gronowych. Większość produkowanych win to wina wytrawne, powstają tu zarówno wina jedno- jak i wieloszczepowe. Wina można zakupić na miejscu, prowadzona jest również sprzedaż poprzez wybrane sklepy internetowe oraz restauracje i winiarnie w całym kraju.

 

Film prezentuje wyjątkowe walory i terroir Winnicy Jasiel. Materiał powstał z wykorzystaniem drona.